Aroma masáž

04.09.12

Wellness pobyty jsou dnes velmi oblíbeným způsobem relaxace, který si volí čím dál více lidí. Pokud se chystáte ne nějaký wellness víkend, čeká vás celá řada příjemných procedur, které vám pomohou zapomenout na chvíli na všechen stres a relaxovat. Jednou z oblíbených služeb jsou masáže, kterých existuje celá řada. Tento článek se zabývá tzv. aroma masáží.

Aromaterapeutická masáž je typ masáže, která používá vysoce koncentrované rostlinné oleje, tzv. náležitosti. Za účelem plného využití jejich síly jsou přidány do masážních olejů a krémů.

Jak funguje aroma masáž?

Jedná se o limbický systém (mozek), který je připojen k čichovému centru. Při nádechu molekul esenciálního oleje je systém zachycuje a dále působí na organismus jako krevní tlak, dýchání, paměť nebo imunita.

Aroma masáž je vhodná zejména pro klienty, kteří jsou zatíženy problémy psychické povahy. Může být velmi dobrým lékem na stres, bolest hlavy, zažívací poruchy atd. Pomáhá ženám po narození dítěte navodit harmonickou situaci a snížit pocity úzkosti a poporodní změny nálad, které často doprovázejí těhotenství a narození dítěte. Naopak nevhodná je tato wellness procedura pro klienty, kteří jsou po operaci, s infekčními kožními onemocněními, nezhojenými ranami, modřinami, nebo po chemoterapii a radioterapii.

Relaxační víkend

Jaký zvolit esenciální olej?

Každý esenciální olej má mírně odlišné vlastnosti. Někteří vás povzbudí, jiné naopak uklidní. Výběr správného oleje je mimořádně důležitý a je základem úspěšné léčby. Mezi nejčastější éterické oleje patří:

  • Uklidňující - heřmánek, levandule, pelargónie
  • Povznášející - šalvěj, růže, ylang ylang
  • Energizující - rozmarýn
  • Odstraňující pnutí - borovice, tea tree, eukalyptus

Aroma masáž je relaxační, klidné a příjemné léčení, kterou byste na vašem wellness pobytu neměla vynechat. Pomáhá každému, kdo se cítí ve stresu a má plnou hlavu starostí každodenního života. Pomůže vám najít a obnovit vnitřní rovnováhu.