Vestavěné skříně

01.09.13

Zařizujete nový byt či dům po rekonstrukcu se zateplenou fasádou a řešíte zrovna jaká skříň by byla vhodná např. do ložnice? Pokud chcete dosáhnout kompromisu mezi užitečným, krásným a moderním, vestavěná skříň je ideálním řešením. V minulosti byly kvalitní vestavěné skříně symbolem luxusu, ale teď jsou standardní v každém interiéru. 

Vestavěné skříně lze umístit v jakékoliv místnosti, v koupelně, hale, obývacím pokoji nebo ložnici. Díky své přizpůsobivosti představují vestavěné skříně optimální využití prostoru. Mohou to být skříně jako takové nebo mohou být také nastaveny tak, že zadní část chybí a je nahrazena zdí.

Před objednáním vestavěné skříně je důležité udělat několik rozhodnutí. Nejdříve se rozhodněte, jaký účel by skříň měla splňovat. Měli byste vědět, co a v jakém množství do ní budete ukládat, pomůže vám to správně zvolit jak její vnitřní strukturu, tak i velikost. Důležité je také prostředí, do kterého chcete skříň instalovat, např. pokud by měla být ve velkém vlhku, ovlivní to výběr materiálu.

Zkuste si vybrat vestavěnou skříň, která maximalizuje dostupný úložný prostor v minimálním prostoru. To znamená, že jednotka by měla zabírat méně místa v místnosti, ale umožňovat více využitelného skladování uvnitř skříně. Svou roli hrají i dveře, pro menší pokoje s málo volným místem jsou vhodnější dveře posuvné, zatímco ve větších místnostech spíše oceníte dveře s klasickým otvíráním, které umožňují snadný přístup k celému úložnému prostoru.

Nejčastějším materiálem vestavěných skříní je dřevotřísková deska, částečně z důvodu dostupnosti a částečně z důvodu ceny. Lidé se nejvíc zajímají o design předních dveří. Ty jsou většinou také vytvořeny z dřevotřísky a dále mohou být potaženy několika dekorativními materiály, jako jsou například různé typy skla, akrylát, zrcadla nebo speciální plasty. Kromě toho lze tyto dveře zakoupit v desítkách druhů barev.

Vestavěné skříně