Vestavěné skříně a súložný prostor

15.10.12

Porovnáním úložného prostoru s vašimi požadavky a využitím všech „vychytávek“ pro skladování věcí dosáhnete maximální funkčnosti vaší vestavěné skříně. Vytvořením seznamu věcí, které chcete do skříně uložit, dosáhnete toho, že vestavěnou skříň co nejvíc přizpůsobíte vašim potřebám. Může se vám to zdát přehnané, ale když si uvědomíte, že ji budete používat každý den, je to ve skutečnosti velmi rozumná věc.

Závěsný úložný prostor

Dobrou volbou je instalovat dva závěsné úložné prostory nad sebe, jeden nahoře a jeden dole. Pokud byste měli problém s přístupem k vyššímu visicímu prostoru, můžete ho vyřešit pomocí výsuvného zařízení. Pro zavěšení dlouhého oblečení, jako jsou kabáty a šaty však budete muset využít mnohem většího prostoru, po celé délce vestavěné skříně.                                                             

Ujistěte se, že hloubka vaší skříně je dostatečná, aby se do ní bez problémů vešlo ramínko i s oblečením. Pokud je to možné, vyberte si skříň, jejíž výška dosahuje až ke stropu, jelikož budete moci plně využít vertikální úložný prostor, který máte k dispozici. Do špatně přístupného prostoru (např. právě velká výška) můžete uložit vše, co nepoužíváte často.

Vestavěné skříně

Zásuvky a police

Pro skládací položky, jako jsou svetry, trička, džíny, košile, klobouky a kabelky, byste měli do vestavěné skříně vyrobit mělké police a zásuvky, které zabrání převrácení hromady oblečení, což je častá situace v případě hlubokých polic. Nebojte se v úložném prostoru využít nejrůznější doplňkové zásuvky či police např. na roztřídění, ale ujistěte se, že jsou mělké a mají snadný přístup. Abyste si je nemuseli označovat, zvolte průhledný materiál, abyste mohli snadno rozpoznat, co je v nich uloženo. Nezapomeňte vytvořit prostor pro oděvy, které se nepoužívají každý den, jako je např. sportovní a lyžařský oděv.

Možnosti skladování obuvi

Pro skladování obuvi můžete zvolit posuvné výtažné police nebo můžete obuv uložit do závěsných látkových jednotek. Špinavé páry bot pak mohou být uloženy v originálních krabicích nebo v plastových boxech, které jsou řádně označeny.