Pronájem bytu v Praze

12.09.12

Pronájem bytu v Praze se obvykle pohybuje mezi 10.000 Kč a 30.000 Kč za měsíc, v závislosti na tom, jak chcete žít. Samozřejmě můžete očekávat, že blíže do centra města bude vyšší nájemné. Ceny závisí také na délce smlouvy a zda je byt zařízený nebo ne. Navíc jsou ještě většinou účtovány poplatky za elektřinu, vodu atd., které nejsou zahrnuty v nájmu a pohybují se většinou od 1000 Kč do 4000 Kč. Smlouvání není vyloučeno, jen se nesmíte stydět požádat o slevu, ale nečekejte, že to bude více než 5 až 10 %.

Jednou z možností hledání pronájmu bytu je využití realitních kanceláří. Ty vám pomůžou najít něco vhodného v kratším čase, bude to ale také stát trochu víc peněz. Pokud bydlíte v pronájmu přes agenturu, budete muset zaplatit provizi v hodnotě měsíčního nájemného za jejich služby, ale tento poplatek se může lišit v závislosti na společnosti. Druhou možností je hledat sám bez využití realitní kanceláře.

Vždy si domluvte prohlídku bytu a porozhlédněte se i po okolí, jaká je občanská vybavenost v této lokalitě. Ujistěte se, že je pro vás zvolené prostředí to pravé. Oblíbené oblasti jsou např. Dejvice, Pohořelec, Letná a Vinohrady, ale existuje spousta dalších skvělých míst k životu. Pokud jste se po prohlídce bytu rozhodli k pronájmu, měli byste vědět, že většina majitelů bude akceptovat minimálně šest měsíců. Je také normální zaplatit zálohu v hodnotě měsíčního nájemného. 

Pronájem bytu

Dlouhodobý pronájem bytu

Trh s dlouhodobým pronájmem bytu v Praze je vysoce konkurenční vzhledem k velkému počtu migrantů, kteří přicházejí do Prahy za prací. Nejlepší nabídky jsou pryč během několika dnů od jejich uveřejnění, takže pokud hledáte - pronájem bytů Praha, budete muset jednat rychle. Pokud najdete nějakou zajímavou nabídku, neváhejte a hned kontaktujte agenturu nebo vlastníka inzerce, nejlépe telefonicky, jelikož komunikace přes e-mail je často velmi pomalá.

 

Krátkodobý pronájem bytu

Ti, kteří jsou v Praze na dovolené a dávají přednost krátkodobému pronájmu bytu, se nemusí nedostatečného výběru bát. Nejúčinnější způsob, jak najít nejlepší nabídky, je používání internetu. Ceny krátkodobého pronájmu jsou dražší a liší  se v závislosti na ročním období a také samozřejmě na poloze bytu.