Kuchyně tvarované do " L" a do "U"

10.08.12

Kuchyň je považována za srdce domu. Pro ty, co vaří a tráví v ní velké množství času, je to nejdražší a nejdůležitější část domu. Je tedy nezbytné, aby odpovídala jejich požadavkům umožnila jim dostatečný prostor pro pohodlné vaření. V dnešní době máme k dispozice relativně levné kuchyně disponující různými tvary a velikostmi. Levné kuchyně se staly moderní nutností. 

Otevřený design kuchyně – kuchyně do L

Jedná se o jedno z nejlepších rozložení pro kuchyni, protože pomáhá při vytváření volného a otevřeného prostoru. To pomáhá při maximalizaci prostoru v kuchyni. K tomu přispějeme také instalací širokých desek. Požadováno je minimálně 12 m2. Tyto kuchyně jsou často navrženy tak, že volně přecházejí v obývací pokoj. Velmi užitečné je také instalování tzv. ostrůvku nebo baru, který může tyto dvě místnosti oddělovat. Otevřený design kuchyně je nejnovější trend v současných domácnostech. Navíc otevřený prostor umožňuje volný pohyb do a z kuchyně a zbytku pokojů.

Kuchyň do L

Kuchyně tvarované do U

Pro některé lidi je nejlepší variantou kuchyň ve tvaru U. Té je dosaženo použitím dvou paralelních řad nábytku umístěných proti sobě, které jsou instalovány v každé ze stěn tak, že se lidé mohou pohybovat v centrální oblasti a pracovat mezi oběma deskami. Aby kuchyň neztratila svoji funkčnost, jsou mezi těmito řadami vyžadovány nejméně dva metry prostoru. Tento tvar je považován za jeden z nejlepších způsobů jak organizovat kuchyň, zvláště pokud máme omezený prostor.

V současné době se kuchyně staly znamením prestiže. Základem dobré kuchyně je dostatek pracovního prostoru, dostatek úložného prostoru pro skladování potravin a efektivní rozmístění. Dnes si můžete vybrat z mnoha variant, můžete tak nechat promluvit vaše potřeby a vaše přání.