Moderní bydlení

14.08.12

Pokud právě zařizujete váš domov, přinášíme vám několik tipů moderního interiéru. Výzdoba bytu či domu je velmi důležitá, doma se musíte cítit dobře a musí se vám tam líbit, jinak by se nedalo mluvit o spokojeném bydlení v pronájmu. Proto byste měli výzdobě věnovat náležitou pozornost.

Popis

Moderní interiér je nejen výrazný a jasný, je také elegantní s přímými liniemi, pohodlný, prostorný. Populární je geometrický design, velké kousky nábytku, které na sebe strhávají pozornost, stejně jako černá a bílá. Nepořádek není součástí moderního bydlení.

Barva

Oblíbenou volbou jsou neutrální nebo bílé stěny. K nim se hodí jakýkoliv nábytek, ačkoliv nejpopulárnější je bílý, černý nebo jinak výrazný, např. odvážná červená pohovka proti bílé zdi. Možná je však i opačná varianta. Výrazná barva natřená na zdi, např. modrá nebo zelená a neutrální nábytek, který je v kontrastu. V moderním bydlení přístupujte k barvě jako k zdůrazňujícímu prvku. Pořiďte si jasně červené polštáře nebo velkou modrou vázu či si pověste nějaké umělecké dílo nad pohovku.

Moderní bydlení

Nábytek

Dřevěný nábytek je obvykle buď v tónech tmavých nebo blond. Dřevěné tóny nejsou smíšené. Dobrou volbou je také černý nábytek. Pokud vybíráte pohovku nebo židle, zaměřte se na kůži nebo látku. Moderní kusy jsou zjednodušeny, často s odhalenými nohami. Několik polštářů různých textur zdůrazní čisté linie sezení. Nábytek se složitými vzory není součástí moderního vzhledu.

Osvětlení

Součástí moderního bydlení je odvážné osvětlení, které vypadá, jak kdyby se jednalo o umělecký kousek. Budeme-li následovat minimalistický vzhled, neměl by připadat více než jeden umělecký kousek na každou stěnu.

Dřevěné podlahy nebo dlažba se jeví prostornějšími než podlaha pokrytá kobercem. Malý kobereček s geometrickými vzory však pomůže sjednotit vzhled místnosti. Stěna s velkými barevnými kvádry dává moderní a dramatický vzhled. Okna by měla být zbavena závěsů tak, aby denní světlo přecházelo přirozeně do místnosti. Pamatujte si, že "méně je více."